Pomoc drogowa – jak wybrać odpowiednią firmę, gdy nasze auto ulegnie awarii

Pomoc drogowa – jak wybrać odpowiednią firmę, gdy nasze auto ulegnie awarii

Każdy wyjazd na wakacje, droga do pracy, czy też transport ciężarówką wiąże się z tym, że po drodze mogą wystąpić nieprzewidywalne problemy z pojazdem. Od braku paliwa, po uszkodzenie turbiny, hamulców, a nawet wypadek lub kolizję. Najmniej przyjemną sytuacją jest bez wątpienia awaria samochodu, której nie możemy naprawić na własną rękę. Na szczęście w wielu miejscach w Polsce działają profesjonalne firmy zajmujące się ratownictwem drogowym oraz naprawami pojazdów w terenie, dlatego warto zawsze mieć pod ręką numer telefonu do sprawdzonej pomocy drogowej.

Co należy wiedzieć przed wezwaniem pomocy drogowej?

Nawet jeśli mamy duże doświadczenie w naprawach swojego pojazdu, nie poradzimy sobie z usunięciem każdej usterki bez specjalistycznych narzędzi. Czasami nawet zwykła wymiana koła może okazać się trudnym zadaniem. Co prawda bez problemu damy sobie z tym radę na drodze krajowej, ale już na drodze ekspresowej czy autostradzie będzie to stanowić nie lada wyzwanie. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest wezwanie pomocy drogowej. Nie warto jednak podejmować decyzji pochopnie, gdyż oferty firm zajmujących się ratownictwem drogowym mogą się bardzo różnić od siebie.

Pomoc drogowa – jak wybrać odpowiednią firmę, gdy nasze auto ulegnie awarii

Oferta najbardziej wyspecjalizowanych firm obejmuje nie tylko transport pojazdów lawetą czy dowóz paliwa, ale również naprawy aut bezpośrednio w terenie, a nawet udostępnienie auta zastępczego w przypadku poważniejszych awarii. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czy firma, na którą się decydujemy, świadczy również usługę mobilnego serwisu czy tylko transportu auta do warsztatu samochodowego. Profesjonalna pomoc drogowa powinna bowiem dysponować odpowiednimi narzędziami, które pozwolą w pierwszej kolejności na naprawę auta w terenie. Najlepsi mechanicy terenowi są w stanie wyeliminować usterkę mechaniczną, elektroniczną, a nawet wykonać wymianę całych podzespołów w aucie, bezpośrednio na miejscu wezwania. Nie warto od razu decydować się na lawetę. Dopiero kiedy naprawa samochodu nie będzie możliwa do przeprowadzenia na miejscu zdarzenia, samochód powinien zostać przewieziony do wybranego przez nas warsztatu samochodowego.

Jeśli już zdecydujemy się na konkretną firmę, w trakcie rozmowy telefonicznej poprośmy o podanie ceny za dojazd i roboczogodzinę napraw oraz ewentualny transport auta lawetą. Warto również dopytać o możliwość płatności kartą, gdyż nie zawsze jest to standardem.

Sprawdzona pomoc drogowa to podstawa

Jeśli planujemy podróż po województwie świętokrzyskim i sąsiednich województwach możemy skorzystać z usług pomocy drogowej PIT-STOP. Ten autoserwis od ponad 10 lat zajmuje się ratownictwem drogowym, transportem aut lawetą, naprawami samochodów osobowych i mobilnym serwisem TIR, dlatego możemy być pewni, że w przypadku skorzystania z ich usług, otrzymamy fachową pomoc w każdej trudnej sytuacji na drodze — od dowozu paliwa, poprzez wymianę koła, aż do wyeliminowania nietypowych problemów z elektroniką czy naprawę poważnych uszkodzeń mechanicznych. Większość przeprowadzanych przez firmę akcji terenowych kończy się uruchomieniem pojazdu na miejscu wezwania, bez potrzeby holowania auta do warsztatu. Firma oferuje swoje usługi w najbardziej popularnych miejscowościach w województwie świętokrzyskim jak chociażby Opatów, Tarnobrzeg, Łagów, Staszów, Ostrowiec Świętokrzyski, czy Kielce oraz posiada swój własny warsztat samochodowy w Lipniku koło Sandomierza.