jak poprawić kondycję włosów

Jak poprawić kondycję włosów?

Kondycja naszych włosów może ulec poprawie dzięki wprowadzeniu kilku prostych zmian. Nie na wszystko mamy wpływ, jednak są sposoby, dzięki którym możemy wpłynąć na poprawę stanu w jakim są włosy. Jak możemy poprawić kondycję włosów?

Jak zadbać o kondycję włosów?

Nie zaniedbujmy takiej kwestii jak mycie włosów. Wybierzmy delikatny szampon bez szkodliwych substancji, takich jak siarczany czy parabeny, w składzie. Nie myjmy włosów w gorącej wodzie. Gorąca woda może przesuszać skórę głowy i prowadzić do pogorszenia stanu, w jakim znajdują się nasze włosy.

Ważne jest także nawilżanie. Stosujmy odżywki i maski do włosów, dzięki którym dostarczymy naszym włosom niezbędnych składników odżywczych. Sięgajmy po produkty zawierające naturalne oleje, jak np. olej arganowy, kokosowy czy jojoba. Korzystnie wpłyną na włosy także olejki eteryczne, przykładowo rozmaryn i lawenda. Dodatkowo, wzmocnią one włosy.

Nie bez znaczenia dla kondycji włosów jest dieta. Zrównoważona dieta, w której nie braknie białka, witamin A, C, D i E, jak również minerałów, takich jak cynk i żelazo będzie naszym sprzymierzeńcem w utrzymaniu włosów w dobrym stanie.

Czego warto unikać?

Starajmy się unikać czynników mogących uszkadzać włosy. Suszarka i prostownica niekoniecznie korzystnie wpływają na włosy. Jeśli nie wyobrażamy sobie rezygnacji z tych urządzeń, używajmy ochronnych preparatów, które będą chroniły włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Regularnie podcinajmy włosy, pozbędziemy się w ten prosty sposób rozdwojonych i zniszczonych końcówek. Włosy będą zdrowsze a my unikniemy dalszych uszkodzeń.

Jeśli chcemy poprawić kondycję włosów powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, takich jak odpowiednia i regularna pielęgnacja, dobrze dobrane produkty oraz odżywienie od wewnątrz. Rezultaty nie będą natychmiastowe. Jeśli jednak konsekwentnie będziemy dbać o włosy, powinniśmy zauważyć zadowalające efekty.