Dom Opieki blisko Warszawy i blisko natury?

Dla osób poszukujących domu opieki położonego w miejscu zapewniającym kontakt z naturą a jednocześnie znajdującego się w niedalekiej odległości od Warszawy, Dom Opieki w Gawartowej Woli może być strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Jakie zalety ma sama placówka oraz jej lokalizacja?

Puszcza Kampinoska

Jeśli zależy nam na tym, aby nasi bliscy mieli możliwość nacieszenia oka pięknem przyrody oraz zaczerpnięcia świeżego powietrza, Dom Opieki św. Kosmy i Damiana jest doskonałym wyborem. Dom seniora znajduje się nieopodal Puszczy Kampinoskiej, do której organizowane są kilkugodzinne wycieczki. Jednak nawet Ci seniorzy, którzy nie mają możliwości udania się tam osobiście mogą doświadczyć cząstki przebywając w ogrodzie przynależącym do placówki. Do ogrodu przylatują różne gatunki ptaków, takich jak czaple, jeżyki czy sokoły. Można dojrzeć bażanty  bawet sarny z koźlętami. Docierają zapachy traw i przeróżnych ziół. Sam teren rekreacyjny jest pokaźnych rozmiarów pozawala więc seniorom spacerować i cieszyć się możliwością odpoczynku niezależnie od pory roku. Mogą oni zrelaksować się przy fontannie oraz poćwiczyć na siłowni zewnętrznej dostosowanej do osób niepełnosprawnych i na wózkach.

Lokalizacja i warunki w domu opieki

Sama lokalizacja jak już wspomnieliśmy jest dużym plusem, dla osób, dla których ważne jest dogodne połączenie z Warszawą. Dom Seniora zlokalizowany jest w odległości zaledwie ok. 30km od stolicy. Nieopodal znajdziemy Kampinoski Park Narodowy a także Sanktuarium w Niepokalanowie. Oprócz położenia na uwagę zasługują również warunki, jakie mają zapewnione pensjonariusze. Dom zbudowany został z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych.  Wybudowany jest bezprogowo, bez barier, wyposażony w podjazdy oraz łazienki z uchwytami przy toaletach. Nad seniorami czuwa profesjonalny personel medyczny. Mają oni dostęp do kąpieli z masażem, kąpieli aromatycznych oraz okładów borowinowych. Mogą korzystać z rehabilitacji indywidualnej oraz grupowej. Organizowana jest również muzykoterapia a także aromaterapia, dzięki której osoby starsze mogą się wyciszyć.

Czy w domu opieki organizowana jest terapia zajęciowa?

W Domu Opieki św. Kosmy i Damiana realizowana jest terapia zajęciowa. W jej ramach, pensjonariusze mają możliwość brania udziału w licznych zajęciach manualnych. Jednocześnie stanowią one okazję do budowania wzajemnych relacji, dzięki której seniorzy czują się częścią małej wspólnoty.