Pompy ciepła to urządzenia, na które decyduje się coraz więcej gospodarstw. Jednym z producentów pomp ciepła jest firma Panasonic. Pompy ciepła Panasonic to między innymi system Aquarea, który stanowią energooszczędne rozwiązanie stworzone z myślą o ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu wody użytkowej.
Pompa ciepła Aquarea
Pompa ciepła powietrze woda czerpie energię z powietrza na zewnątrz nieruchomości i zapewnia komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. System Aquarea znacznie przewyższa systemy ogrzewania gazowego, olejowego czy elektrycznego pod względem bezpieczeństwa i kosztów. Jest to również rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.
Modele pomp, które są często wybierane do nieruchomości mieszkalnych to:
Panasonic Aquarea High Performance KIT-WC09J3E5-1. Jest to urządzenie o mocy 9 kW przeznaczone do instalacji w budynkach o dobrej izolacji termicznej. Wydajność grzewcza COP wynosi 4,48 przy temp.7 stopniu C na zewnątrz.
Panasonic seria T-CAP. Wydajność tych urządzeń jest wysoka, nawet gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Właściciele nieruchomości nie muszą zatem posiłkować się zewnętrznymi źródłami ciepła. Urządzenia wchodzące w skład serii T-CAP dostępne są także w wersji SUPER CICHEJ. Są one wyposażone w dodatkową komorę wygłuszającą. Oferują one również większą swobodę w zakresie doboru miejsca instalacji jednostki zewnętrznej.
Wybierasz pompę ciepła? Dowiedz się co brać pod uwagę!
Wybierając konkretny model uwzględnij takie parametry jak moc urządzenia, wydajność grzewcza, temperatura zasilania systemu, emisja hałasu, czynnik chłodniczy, jak również współczynnik sprawności COP/SCOP. Jeśli zdecydujemy się na zlecenie montażu pompy ciepła firmie, która w tym się specjalizuje, możemy również liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru najbardziej odpowiedniego modelu. Przedstawiciele firmy dopasują idealny model urządzenia, sprawdzą warunki montażowe i przyłączeniowe. Dopasują urządzenie i osprzęt na podstawie powierzchni użytkowej, zapotrzebowania grzewczego budynku, sposobu termoizolacji ścian, dachu, jak również stolarki drzwiowej i okiennej. W rezultacie, nie będziemy musieli martwić się, że pompa ciepła będzie pobierała zbyt dużo energii bądź też będzie niewydajna w stosunku do powierzchni nieruchomości.