kwiaty na pogrzeb

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Organizacja pogrzebu związana jest z podjęciem wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór kwiatów na pogrzeb. Decydując się na zakup kwiatów na pogrzeb warto uwzględnić kilka czynników, takich jak symbolika, pora roku czy też upodobania rodziny osoby zmarłej. Jeśli decydujemy się zlecić organizację pogrzebu firmie świadczącej usługi pogrzebowe, jedną z nich może być również zorganizowanie kwiatów na pogrzeb. Prestige to zakład pogrzebowy Warszawa, który zajmuje się kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowej i świadczy szereg usług takich jak organizacja stypy, oprawy muzycznej czy też właśnie kwiatów na pogrzeb.

Jakie kwiaty na pogrzeb wybieramy?

Wśród często wybieranych kwiatów znajdują się goździki będące tradycyjnym symbolem żałoby. Pięknie pachną, wyglądają i są trwałe. W kulturze zachodniej symbolizują miłość oraz szacunek dla osoby zmarłej. Innym wyborem rodziny są róże. Są to kwiaty piękne i eleganckie. Kojarzymy je z miłością i szacunkiem. Wybrane na pogrzeb będą symbolem ostatecznego pożegnania. Symbolem czystości, niewinności i odrodzenia są lilie. Wykorzystywane są często do przyozdobienia świątyń i miejsc pochówku. Chryzantemy są z kolei symbolem wiecznego życia i odrodzenia. Kojarzymy je zwykle ze smutkiem i żałobą. Jest to jeden z bardziej popularnych wyborów rodzin zmarłych. Gerbery związane są z takimi uczuciami jak radość i szczęście, jednocześnie są wyrazem pamięci o zmarłej bliskiej osobie. Często ozdabiają one trumnę zmarłego oraz świątynię.

Usługi pogrzebowe Warszawa

Zakład pogrzebowy Prestige oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe. W zakresie kwiatów na pogrzeb  pracownicy zakładu mogą zająć się przygotowaniem i dostarczeniem kwiatów na pogrzeb czy też stypę, dekoracją kościoła, kaplicy, sali pogrzebowej. Rodzina zmarłego może zamówić wiązanki pogrzebowe, wieńce czy też krzyże z kwiatów. Pracownicy pomogą też w wyborze kwiatów na pogrzeb. Przygotują aranżacje pogrzebowe bez względu na porę roku.