zawodowy kurs kosmetyczny

Zawodowy kurs kosmetyczny w Warszawie

Zawodowy kurs kosmetyczny to kurs, który pozwoli nam zdobyć przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetyczki. Warto znaleźć ośrodek, w którym największy nacisk położony jest na zdobycie faktycznych umiejętności. Victoria Derm w Warszawie prowadzi szeroki zakres szkoleń kosmetycznych, podologicznych, trychologicznych, mezoterapii czy z zakresu medycyny estetycznej. Dużym zainteresowaniem cieszy się właśnie zawodowy kurs kosmetyczny. Dlaczego? Jakie są zagadnienia poruszane podczas kursu?

Zawodowy kurs kosmetyczny w Victoria Derm

Zawodowy kurs kosmetyczny to kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazywana jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę instruktorską. Zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach, dzięki czemu kursanci mają zapewnione optymalne warunki do nauki. Co więcej, mają oni zapewnione również wszelkie materiały, preparaty, kosmetyki oraz sprzęt, który wykorzystywany jest również później podczas pracy w salonach czy gabinetach kosmetycznych. Aktualnie zawodowy kurs kosmetyczny to aż 192 godzin nauki! Kurs kończy się egzaminem z części teoretycznej i praktycznej. Pozytywny wynik uprawnia do otrzymania certyfikatu, który jest respektowany w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Kursanci otrzymują także świadectwo według wzoru MEN.

Jakie zagadnienia poruszane są podczas szkolenia?

Oprócz podstawowych kwestii z zakresu przepisów BHP i wymagań sanepidu czy wyposażenia gabinetu kosmetycznego, szkolenie stanowi przygotowanie do świadomego wykonywania szeregu mniej i bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Kursanci uczą się wykonywania diagnostyki skóry i jej przydatków. Wideodermatoskopia, praca z lampą Wooda, korneometr czy sebumetr pozwalają na przeprowadzenie oceny skóry. Peięgnacja, cer, masaże, peelingi i maski kosmetyczne to kolejne punkty szkolenia. Nowością jest m.in. elektrokoagulacja, która pozwala na usuwanie zmian skórnych przy pomocy prądu elektrycznego. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod usuwania naczynek. Innym nowowprowadzonym do programu elementem jest rediofrekwencja mikroigłowa, która oddziałuje zarówno na naskórek jak i głębokie warstwy skóry. Określana jest również jako nieoperacyjny lifting. Pozwala na znaczną poprawę jędrności i napięcia skóry w obrębie dowolnego obszaru ciała, usunięcie zmarszczek, czy korektę owalu twarzy. Innym innowacyjnym zabiegiem jest karboksyterapia, w której zastosowanie znajduje oczyszczony dwutlenek węgla. Ponadto, kursanci zdobędą umiejętności z zakresu geometrii brwi i henny, liftingu i laminacji rzęs, depilacji woskiem, oczyszczania wodorowego czy BB Glow.