rozwój osobisty

Zadbaj o swój rozwój osobisty

Rozwój osobisty to poznawanie naszych mocnych i słabych stron, naszych talentów, ale również słabości. To także wyznaczenie celu. Dzięki niemu możliwe będzie uzyskanie poprawy jakości naszego życia oraz znalezienie efektywnego sposobu na jego realizację.

Rozwój osobisty

Umysł, ciało i duchowość to 3 obszary, które obejmuje rozwój osobisty. Rozwój naszego ciała związany jest z aktywnością fizyczną, właściwym odżywianiem oraz odpoczynkiem. Nasza duchowość może być rozwijana dzięki modlitwie, medytacji bądź też chwilom refleksji. Rozwój psychiki powiązany jest z poznawaniem naszych nawyków postepowania oraz przekonań, ale również z rozumieniem emocji.

Jak zacząć?

Zacznij przekształcać swoje marzenia w cele i plany działania. Gdy masz realny cel, wiesz do czego zmierzasz. Będzie to dla Ciebie źródło motywacji. Rozmawiaj z ludźmi, poznawaj ich opinie i zdanie również na swój temat. Nie bój się zmian i podejmuj wyzwania.

Rozwój w zabieganej codzienności

Mamy wiele obowiązków, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Możesz się zastanawiać jak znaleźć czas na rozwijanie siebie, gdy masz tyle rzeczy do zrobienia. Staraj się jednak wykorzystywać dłuższe i krótsze chwile w ciągu dnia na zrobienie czegoś rozwijającego. Jadąc tramwajem czy pociągiem posłuchaj podcastu na temat, który Cię interesuje.

Określaj kolejne wyzwania. Staraj się zrobić coś inaczej niż zwykle. Możesz popełniać błędy, one też są ważne i mogą okazać się źródłem sukcesu. Dzięki temu spojrzysz na siebie i to co robisz z innej perspektywy.

W ferworze zajęć łatwo pominąć kwestię odpoczynku. Odpoczynek połączony z autorefleksją pomoże Ci nabrać sił i podejmować kolejne działania.

Coaching

Rozwój osobisty jest Twoją drogą. Nie oznacza to jednak, że musisz nią kroczyć w samotności. Wiedza i doświadczenie innych może okazać się nieocenionym wsparciem. Life coaching, coaching kariery, business coaching – sesje z coachem pomogą Ci żyć tak jak pragniesz i rozwijać się w różnych obszarach Twojego życia.