terapia przeciwobrzekowa

Terapia przeciwobrzękowa w Medikar

Medikar specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji, które realizowane są w ramach leczenia schorzeń narządu ruchu oraz układu nerwowego u pacjentów należących do różnych grup wiekowych. Medikar to również leczenie osteoporozy, ortopedia, kardiologia i stomatologia na najwyższym poziomie. Tu również przyjmowani są pacjenci wymagający terapii przeciwobrzękowej. Jaki jest jej cel? Jakie są wskazania do poddania się tego typu terapii?

Terapia przeciwobrzękowa – jakie jest jej zadanie?

Terapia przeciwobrzękowa ma na celu uzyskanie poprawy jakości życia, która może być osiągnięta dzięki redukcji obrzęku, zmniejszeniu zwłóknienia tkanek, jak również poprzez poprawę zakresu ruchomości stawów.

Terapia przeciwobrzękowa obejmuje dwie fazy. Faza intensywna koncentruje się na jak największej redukcji obrzęku. W celu uzyskania takiego rezultatu stosowany jest manualny drenaż limfatyczny, kompresjoterapia, jak również presoterapia. Stopień zaawansowania obrzęku ma wpływ na to, jak długo trwa faza 1 intensywna.

Kolejna faza utrwalająco-optymalizująca ma za zadanie utrwalenie ora utrzymanie efektów uzyskanych w trakcie fazy 1. Obrzęk limfatyczny ma charakter przewlekły co oznacza, że ta faza trwa całe życie pacjenta.

Jakie są wskazania do terapii przeciwobrzękowej?

Wskazania do terapii przeciwobrzękowej stanowią obrzęki limfatyczne i zastoje żylne. Terapia wdrażana jest również jako forma profilaktyki przeciwobrzękowej u pacjentów leczonych z powodu nowotworów. Inne wskazania to niewydolność żylna, okres po przebytych zabiegach chirurgicznych, ale również po długotrwałym unieruchomieniu, obrzęk pourazowy, cykliczno-idiopatyczny oraz lipidowy.

Jakie są przeciwwskazania do terapii?

Terapia przeciwobrzękowa nie może być przeprowadzona, gdy u pacjenta występuje ostry stan zapalny, ostre zakrzepowe zapalenie żył ( w tym 2-4 tygodnie po wyleczeniu), zakrzepica żył głębokich oraz znaczna niewydolność serca. Inne przeciwwskazania to zespół nerczycowy i inne stany niedoboru białka w organizmie, zaburzenia obwodowego krążenia tętniczego oraz niejasne przyczyny obrzęku.

W Medikar mogą Państwo skorzystać z terapii przeciwobrzękowej. Pełna oferta dostępna jest na stronie Medikar.

materiał sponsorowany