wino jako prezent

Pudełka prezentowe z winem – dobry pomysł na upominek

Nie od dziś, butelka z dobrym winem jest cieszącym się dużą popularnością upominkiem sprawdzającym się przy różnego rodzaju okazjach. Rocznice, święta, wyrazy wdzięczności. Może warto pójść o krok dalej i zamiast samego wina wręczyć obdarowywanej osobie przemyślane pudełeczko z winem i czymś extra?

Opakowania na wino dają nam możliwość spersonalizowania naszego podarunku z uwzględnieniem upodobań odbiorcy i naszego budżetu. Istnieje kilka elementów, które idealnie pasują do tego typu prezentu. O czym zatem warto pamiętać?

Pudełko na wino

Kluczowa zawartość pudełka najprawdopodobniej zostanie dość szybko skonsumowana, ale czy to samo musi się tyczyć opakowania? Otóż nic. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać mu drugie życie. Możesz podarować komuś prezent, którego część będzie na stałe obecna w jego życiu. Nawet gdy po zawartości nie będzie już śladu, obdarowana osoba będzie mogła wciąż korzystać z przemyślanego opakowania w swoim domu czy biurze. Wiklinowy koszyk czy piękne drewniane pudełko może doskonale spełnić się w tej roli.

Zasadnicza zawartość pudełka prezentowego, czyli wino

Wino, które wybierzesz niekoniecznie musi kosztować fortunę. Jeśli jednak decydujesz się na bardziej wyszukane opakowanie, temat przewodni pokaże ci w jakim kierunku iść, gdy będzie podejmować decyzje. Kosz piknikowy będzie dobrze współgrał z jasnoczerwonym winem lub rześkim białym winem z nutą cytrusów. Butelka niezbyt intensywnego półwytrawnego czerwonego lub łagodnego białego wina zaś świetnie odnajdą się w towarzystwie chociażby wyrazistych serów czy krakersów. Oczywiście, jeśli wiesz jakie jest ulubione wino osoby, do której trafia prezent, wybór będzie łatwy i pozostanie kwestia dobrania odpowiednich dodatków.

Sztuka doboru właściwych dodatków

Temat przewodni może być podyktowany okazją, charakterem odbiorcy, pory roku czy też budżetu jakim dysponujesz. Akcesoria mogą być powiązane z winem i przyjąć formę otwieracza lub kieliszków do wina. Mogą to być również artykuły, które do wina pasują, takie jak sery, suszone mięso, owoce, orzechy. Warto zachować umiar i dodać przemyślane skromne akcenty, które dopełnią całość.

Odpowiednia prezentacja zawartości pudełka prezentowego

Istnieje wiele sposobów na zapakowanie kosza wiklinowego. Standardową i sprawdzoną już przez wielu metodą jest pakowanie koszy w folię. Jeśli zaś wybierzemy eleganckie drewniane opakowanie możemy mile zaskoczyć obdarowywaną przez nas osobę. Nie dość, że takie opakowanie na wino jest trwałe i piękne to jeszcze będzie przez długo czas mogło służyć właścicielowi.