Ogrzewanie promiennikowe - jak to działa?

Ogrzewanie promiennikowe metodą przyszłości!

Ogrzewanie obiektów związanych z przemysłem wymaga sporego nakładu energetycznego. Hale, na których działają magazyny, zakłady produkcji czy sale sportowe muszą być ogrzewane w sposób oszczędny, przy zachowaniu temperatur dających pełen komfort pracy i przebywania na takich obiektach. Metody ogrzewania z lat siedemdziesiątych już dawno przestały spełniać pokładane w nich oczekiwania. Utrzymanie temperatury na obiektach za pośrednictwem starych narzędzi i urządzeń grzewczych generuje zbyt duże koszty finansowe oraz nadmierną eksploatację technologiczną. Rozwiązaniem na sprawniejsze i tańsze ogrzewanie obiektów o ponadnormatywnej przestrzeni jest ogrzewanie promiennikowe.

Ogrzewanie promiennikowe - jak to działa?

Ogrzewanie promiennikowe – jak to działa?

Koszty ogrzewania zwiększają się przez to, że cieplejsze powietrze wznosi się w najwyższe rejony obiektu. Ludzie pracują więc przy dużo niższych temperaturach. Promienniki gazowe pozwalają więc na to, aby cała energia odpowiadająca za przepływ ciepła zatrzymała się na niższym poziomie w miejscach, gdzie odbywa się praca. Urządzenia te wykorzystują promieniowanie podczerwienią, w którym tki sekret ich niezawodnego działania. Wykorzystywana energia cieplna pochodzi z gazu ziemnego, procesy spalania odbywają się w specjalnych rurach.

Płomienniki gazowe – zalety stosowania

Tego typu techniczne rozwiązania odpowiadają m. in. za:

  • zmniejszenie dodatkowych wzrostów temperatur, ciepło pozostaje w niższych partiach obiektu
  • szybkie tempo procesów grzewczych dzięki bezwładności cieplnej urządzeń
  • eliminowanie konieczności tworzenia stref budowlanych i pracowniczych, strefy grzewcze tworzą się samoistnie
  • wpływ promieniowania podczerwienią na brak ruchu pyłów w powietrzu, przez co łatwiej utrzymać czystość w miejscu pracy

Ogrzewanie promiennikowe jest niezwykle proste w montażu sufitowym lub ściennym i w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych zajmuje bardzo niewiele miejsca.