odbojnice ścienne

Jak zabezpieczyć ściany w szpitalu?

Jak zabezpieczyć ściany w szpitalu, tak aby uniknąć nieestetycznych zabrudzeń, uszkodzeń ścian czy framug drzwi, a w konsekwencji częstych remontów mających na celu przywrócenie ich do stanu pierwotnego? Rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy zainstalować w obiekcie profesjonalny system zabezpieczeń ścian, drzwi i framug, aby skutecznie ochronić najbardziej newralgiczne punkty. Odbojnice ścienne, odbojoporęcze, poręcze a także arkusze i odbojnice ochronne na ściany a nawet arkusze ochronne na ściany z nadrukami. Możliwości jest wiele. Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej popularnym rozwiązaniom.

Odbojnice ścienne – czym są i do czego służą?

Odbojnice ścienne to elementy zabezpieczające ściany i narożniki w miejscach, w których mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem osób oraz ciężkich i dużych przedmiotów. Idealnie wpasowują się w ten opis szpitale. Szpitalne korytarze pełne są przemieszczających się pacjentów, odwiedzających oraz personelu medycznego, który często w pośpiechu transportuje aparaturę medyczną czy też wózki. Nie zawsze jest tu czas na zachowanie ostrożności. Priorytetem są oczywiście zdrowie i życie pacjenta, dbałość o ściany schodzi na dalszy plan. Aby zminimalizować straty i konieczność wykonywania częstych remontów należy zadbać o zabezpieczenie ścian i naroży. Odbojnice ścienne świetnie się sprawdzą. Wykonane z lekkiego aluminium, wyposażone w amortyzator i pokryte kolorową winylową pokrywą będą doskonale niwelowały uderzenia i otarcia. Dodatkowo, firmy specjalizujące się w ich produkcji, takie jak Promador, mają w ofercie szeroką gamę kształtów , szerokości oraz kolorów co sprawia, że dobranie modelu idealnie dopasowanego do danego wnętrza nie będzie stanowiła najmniejszego problemu.

Odbojoporęcze

Odbojoporęcze pozwalają na zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniami i uszkodzeniami a jednocześnie stanowią uchwyt dla pacjentów poruszających się po szpitalnych korytarzach. Montaż możliwy jest bezpośrednio na ścianie. Łączniki i końcówki dostępne  w ofercie pozwalają na stworzenie nieprzerwanego ciągu nawet w bardzo długich korytarzach. Najnowsze modele, jakie oferuje Promador, pokryte są teksturowaną winylową powłoką. Dzięki niej pacjenci mogą uzyskać stabilną podporę bez ryzyka ślizgania się dłoni. Tworzywo z jakiego wykonane są produkty jest odporne na trwałe zabrudzenia i nie sprawiające problemów w czyszczeniu. Podobnie jak w przypadku odbojnic ściennych, mamy możliwość wyboru kształtu i koloru, który najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni.

Odbojnice i arkusze  ochronne naklejane na ściany

Listwy na ścianę to estetyczne i skuteczne rozwiązanie zabezpieczające ściany przed urazami mechanicznymi i zabrudzeniami. Dostępne są w wielu kolorach, więc właściwie dobrane będą stanowiły estetyczny dodatek do wnętrza szpitalnych korytarzy czy sal chorych. Dodatkowo, jest to rozwiązanie bardzo korzystne cenowo. Poza szpitalami idealnie sprawdzi się ono w innych obiektach użyteczności publicznej, w tym urzędach, przychodniach, laboratoriach a także szkołach czy domach opieki.

Jak zabezpieczyć ściany w szpitalach i obiektach użyteczności publicznej? Wystarczy wybrać odpowiedni system. Odbojnice ścienne, odpojoporęcze, poręcze czy arkusze ochronne naklejane na ściany stanowią skuteczną ochronę na długi czas.