DTF

Czym jest transfer DTF?

Transfer DTF oznacza przeniesienie obrazu, który wydrukowano w technologii pigmentowej na tekstylia. Niezbędny jest do tego sypki klej, specjalna folia oraz prasa termiczna. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Transfer DTF – korzyści

Dzięki wykorzystaniu transferu DTF możemy uniknąć lub znacznie ograniczyć niedogodności z jakimi zmagamy się przy wykonywaniu bezpośrednich nadruków na podłożu tekstylnym. Gdy chcemy wykonać nadruki na koszulkach, nie będzie konieczne wcześniejsze pokrycie ich pretreatmentem. Co więcej, jakość bawełny z jakiej wykonany jest produkt ma mniejsze znaczenie. Oprócz bawełny możemy aplikować nadruki na materiały takie jak poliestry i różne mieszanki. Kształt produktu, na który nanosimy zdobienia nie stanowi również ograniczenia. Odpowiednia prasa termiczna pozwala nam na naniesienie zdobień na czapki z daszkiem, co jest bardzo trudne w przypadku korzystania z druku DTG. Transfer DTF ma również przewagę ekonomiczną, jest bowiem rozwiązaniem tańszym niż wydruk w technologii DTG.

DTF MINI, DTF MIDI  a może DTF MAX?

DTF MINI, MIDI oraz DTF MAX to autorskie rozwiązania opracowane przez firmę API.PL, która ma w swojej ofercie szeroki asortyment mediów i podłoży do druku, a także akcesoriów, które są niezbędne do produkcji materiałów reklamowych oraz wykonywania nadruków na tekstyliach. Co obejmują i do kogo są skierowane poszczególne pakiety?

  • DTF MINI ma na celu wsparcie transferów DTF w drukarkach biurkowych. Jest to komplet materiałów eksploatacyjnych dla tych właśnie urządzeń. Co zyskujemy? Fotograficzną jakość nadruków, transfer bez konieczności wykonywania pretreatmentu, a także możliwość wykonywania nadruków na podłożach innych niż bawełna. Wszystko to przy niewielkich nakładach finansowych.
  • DTF MIDI – autorskie rozwiązanie z wykorzystaniem technologii DTF na DTG marki EPSON. Innowacyjność tkwi w zastosowaniu plotera DTG, zadruk folii jest wykonywany przy zastosowaniu urządzenia Epson SC-F2100 oraz ekologicznych atramentów. CO zyskujemy? Transfer bez pretreatmentu, elastyczne nadruki, wysoką jakość nadruków, wiele kopii na jednym arkuszu. Wykonywanie nadruków jest bardziej korzystne cenowo niż w przypadku DTG
  • DTF MAX jest już kompletną i zautomatyzowaną linią do produkcji transferów w technologii DTF. Stanowi skuteczne wsparcie dla osób, które zmagają się z ograniczoną wydajnością obecnie stosowanych systemów przeznaczonych do produkcji transferów. Jakie korzyści ma to rozwiązanie? Zyskujemy produkcyjną prędkość wydruku przy zautomatyzowanym procesie produkcji. Szerokość robocza do 60 cm, transfer bez konieczności pretreatmentu, możliwość aplikacji na tekstylia inne niż bawełna oraz pełnokolorowe transfery bez wycinania i obierania.Dzięki zróżnicowanej ofercie bez trudu dobierzesz rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w Twoje potrzeby biznesowe.

Może Cię również zainteresować:

Technologia DTF
Co to jest DTF?
DTF MINI, MIDI a może MAX? Które rozwiązanie jest dla Ciebie?