HUBER

Co to jest trening na platformie statyczno-dynamicznej ?

Trening na platformie statyczno-dynamicznej jest treningiem nerwowo mięśniowym, który możliwy jest dzięki zastosowaniu platformy statyczno-dynamicznej. Jakie są wskazania do treningu? Jakie daje efekty?

Trening na platformie statyczno-dynamicznej

Trening przy wykorzystaniu platformy daje możliwość skorzystania z wielu funkcji mających na celu zredukowanie bólu, przyspieszenie rehabilitacji, jak również przywrócenie stawom mobilności. Ćwiczenie mięśni głębokich, cardio i powrót do sprawności pod okiem fizjoterapeuty to kluczowe obszary, w których platforma może nam pomóc.

Dla kogo?

Pacjenci mogą bezpiecznie ćwiczyć pod nadzorem fizjoterapeuty. Gdy zamierzony cel zostanie osiągnięty, a stawy i mięśnie będą elastyczne i odzyskają ruchomość, pacjenci mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych mających za zadanie utrzymać dalszą poprawę stanu zdrowia.

Treningi z wykorzystanie platformy są szczególnie polecane w przypadku urazów stawów i wiązadeł, lumbago, bólów pleców, uszkodzeń więzadeł krzyżowych, rwy kulszowej, wszczepionej endoprotezy. Z treningu mogą również korzystać osoby ze skoliozą i osłabioną siłą mięśniową.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Dzięki ćwiczeniom możemy zwiększyć wydolność organizmu, korzystnie wpłynąć na naszą postawę i kondycję. Regularne treningi przełożą się na poprawę możliwości fizycznych. HUBER wykorzystywany do rehabilitacji, w okresie późniejszym może znaleźć zastosowanie jako forma treningu sportowego, czy też mającego za zadanie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Dzięki treningom możemy wymodelować różne partie ciała, zniwelować bóle kręgosłupa czy pleców oraz wzmocnić nasze mięśnie. Ćwiczenia poprawią kondycję oraz stabilizację ciała i równowagi. To również świetny sposób ma schudnięcie.

Kilka słów o platformie

Trening na platformie statyczno-dynamicznej bazuje na wykorzystaniu motoryzowanej platformy, w której znajdziemy wbudowane czujniki śledzące postępy danej osoby ćwiczącej. Możemy przy jej pomocy pobudzić wiele mięśni w tym samym czasie. Możemy również działać na określone grupy mięśniowe. Działanie dostosowane jest do osób o różnym stanie zdrowia i kondycji.

 

materiał sponsorowany